Bóle wątroby

Bóle wątroby – wątroba jest organem, którego funkcjonowanie ogromnie wpływa na nasze samopoczucie. Można o niej powiedzieć, że stanowi swoistą fabrykę chemiczną w organizmie człowieka, bowiem znajdujące się w niej hepatocyty, spełniają bardzo ważną rolę.

Do ich podstawowych funkcji należą przede wszystkim: przetwarzanie składników, które zostają wchłonięte w jelicie cienkim w taki sposób, aby nasz organizm mógł je przyswoić, a także mawatrobyją rolę odtruwania organizmu z toksyn. Jeśli któraś z tych funkcji zostanie zaburzona mogą pojawić się dolegliwości, w tym także bóle wątroby.

 

Nie jest prawdą, jak często się uważa, że wątroba to organ, który nie boli. Bóle zdarzają się w przypadku, gdy właśnie, hepatocyty zostały zbytnio obciążone i nie były w stanie wywiązać się ze swoich niezwykle ważnych dla organizmu zadań. Bóle wątroby bardzo często odczuwane są, jako kłucie wątroby w prawym boku pod żebrami. Chory odczuwa wówczas rozpieranie i jest to sygnał, że powinien zgłosić się do lekarza, aby ustalić przyczynę tych dolegliwości. Nie powinno się ich w żadnym wypadku bagatelizować, bowiem takie bóle mogą być w późniejszym czasie dużo bardziej natężone, co może być oznaką wielu nieleczonych komplikacji wątrobowych.

 

Bóle wątroby występują także, z różnych przyczyn takich jak na przykład ostre lub przewlekłe zapalenie wątroby czy też marskość wątroby. Powiększająca się wątroba wywołuje ból w jamie brzusznej, co jest bardzo nieprzyjemne. Warto, więc dbać o wątrobę i być czujnym na każde, nawet najmniejsze bóle wątroby, jest ona, bowiem tak ważnym organem, iż jej potrzeb bagatelizować po prostu nie można.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

ddd

ddd