Niewydolność wątroby

ostropest witalny opnie i ceny

Niewydolność wątroby – musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż wątroba jest w naszym organizmie niezwykle ważnym organem. To właśnie ona, spełniając niejako funkcję fabryki chemicznej, odtruwa nasz organizm z toksyn. Jest, więc w pewnym sensie strażnikiem naszego zdrowia, bowiem zdecydowana większość procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie zostaje zaburzona, jeśli tylko upośledzona zostaje wątroba.

Niewydolność wątroby przyczyny

Do niewydolności wątroby dochodzi bardzo często w przypadku zakażenia wirusami, przede wszystkim typu B i C. Niewydolność spowodowana może być także nadużywaniem alkoholu, który w dużym stopniu ją osłabia, a jej funkcje zostają zaburzone. Do przyczyn niewydolności wątroby zaliczamy także długotrwałą, nieprawidłową dietę, zwłaszcza taką, która bogata jest w tłuszcze i węglowodany. W przypadku problemów z wątroba jednym z pierwszych zaleceń lekarskich jest właśnie absolutna zmiana nawyków żywieniowych  oraz ułożenie specjalnej diety wątrobowej, w której to tłuste, ciężkie dla wątroby pokarmy zastąpione zostają lekkostrawnymi. Główną przyczyną problemów jest w przypadku nieprawidłowego żywienia, odkładanie się tłuszczu w hepatocytach. Nieleczona niewydolność wątroby pogłębia się i może prowadzić do wielu groźnych chorób, w tym do marskości wątroby, która wiąże się z wieloma przykrymi dla pacjenta dolegliwościami.

  Warto, więc mieć na uwadze nawet najmniejsze objawy pogarszającego się samopoczucia i po wykonaniu badań krwi, nie bagatelizowanie tego problemu. W profilaktyce, warto także pamiętać o okresowych badaniach i wykonywaniu prób wątrobowych, które pomogą nam ustrzec się niewydolności tego organu.

Popraw wydolność swojej wątroby sprawdź – OSTROPEST PLAMISTY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *