Regeneracja wątroby

ostropest witalny opnie i ceny

Regeneracja wątroby – wątroba jest organem, który bardzo szybko się regeneruje po przebytych chorobach, jeśli oczywiście są one odpowiednio szybko zdiagnozowane i prawidłowo leczone. Ten ważny dla naszego zdrowia i życia organ ma naturalną zdolność do regenerowania się, jednakże niestety nie w każdym przypadku, bowiem długotrwałe szkodzenie wątrobie może prowadzić do bardzo poważnych powikłań, po których organ ten już się nie zregeneruje.

W rozpoznaniu wszystkich chorób wątroby, jednym z pierwszych zaleceń jest całkowita zmiana sposoby odżywiania czyli dieta wątrobowa, wprowadzenie do codziennego menu produktów, które są wątrobie przyjazne i które będzie mogła tolerować. Bardzo często konieczne jest także odstawienie napojów alkoholowych, które spożywane w nadmiarze mogą prowadzić do marskości wątroby.

Jak dowodzą badania, duże znaczenie w procesie regeneracji wątroby ma nie tylko dieta i leczenie farmaceutyczne, które niestety nie zawsze jest skuteczne, ale także tauryna. Wieloletnie badania pokazały jak ważna jest on w procesie leczenia wątroby. W związku z tym, że dolegliwości w chorobach wątroby prowadzić mogą do jej zwłóknienia, tauryna odgrywa tu ogromną rolę. Podawanie jej hamuje aktywność komórek gwiaździstych wpływających ja włóknienie tego organu. Jak dowiodły inne badania, tauryna ma też duży wpływ na proces apoptozy tychże komórek, a więc na ich samozniszczenie. W organizmie człowieka tauryna produkowana jest z metioniny i cysteiny w nie dużych ilościach. Miejscami gdzie jest ona wytwarzana są: mózg, mięśnie szkieletowe i jelita oraz oczywiście wątroba. Warto spożywać, więc produkty bogate w taurynę, takie jak ryby, owoce morza, mięso czy też zwierzęce podroby. Można także uzupełniać ten aminokwas za pomocą suplementów diety.

Skuteczny i bardzo pomocny przy regeneracji wątroby może okazać się produkt – osteropast plamisty